DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR

DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR

Temmuz - Ağustos çıkışlı
Tur Tarihi: 27.07.2020 | Fiyat: 1495 TL

 

 

DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR

Yaz Boyunca Her Pazartesi

 

NİĞDE - YOZGAT - ÇORUM MERZİFON - SAMSUN - ÜNYE FATSA - ORDU -GİRESUN TRABZON - SÜMELA MANASTIRI UZUNGÖL (Kaçkar Eteklerinde Soğanlı Dağları) RİZE ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ AYDER YAYLASI - HOPA - ARTVİN –BORÇKA KARAGÖL - ÇORUH VADİSİ - TORTUM - ERZURUM - PALANDÖKEN - ERZİNCAN -SİVAS


DOĞU KARADENİZ GEZİLERİNDE;

Yurdumuzun eşsiz coğrafyası ve mozaiğinden değişik bir bölümü izleyeceksiniz.

Dağların yamaçlarında asılı gibi konuşlanmış Karadeniz köylerini bulutların arasından seyredeceksiniz.

Orman örtüsünü geride bırakıp 2500 metrede Alpin çayırlarda horon hocası eşliğinde coşacaksınız. Yeşilin her tonunu içeren ormanlarda çağıldayarak akan dereleri, otantik karadeniz köylerini, şelale ve gölleri izleyerek milyonlarca renk renk çiçekler arasında yürürken frambuaz, böğürtlen ve dağ çileği yiyebileceksiniz. Öğle yemeğimizi de dağ gezisi sırasında alacağız.

Uzungöl'de iki gece eğlence eşliğinde konaklamanın ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşayacaksınız. Borçka Karagöl'ü görecek, Çoruh Nehri ile yan yana yol alırken dev barajları göreceğiz.

Sizlere ciddi rehberlik örneği sunarak tatilinizin her anını dolu dolu yaşayarak ve dinlenerek geçirmenizi temin etmeye gayret edeceğiz.

1. GÜN
19.30 Mersin Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünden;
20.15 Tarsus Nusrat Mayın Gemisi karşısından;
21.00 Adana İstasyon önünden turumuza başlayacağız.
Gece Yolu: Pozantı, Niğde, Boğazlıyan, Yozgat, Çorum, Merzifon

2. GÜN
Havza'da aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Samsun'a varıyor ve gezimize başlıyoruz. Samsun Atlı Atatürk Heykeli, Arkeoloji ve Atatürk Müzeleri, Rus Pazarı ve Bandırma Vapuru göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Ünye Çakırtepe'de ünlü Karadeniz pidesini tadıyor ve Ordu'da teleferikle Boztepe'ye çıkıyoruz. Burada muhteşem manzaranın tadını çıkardıktan sonra lüks otelimize geçiyor ve havuz, hamam, sauna gibi aktivitelerin keyfini çıkarıyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmeye geçiyoruz.

3. GÜN
Açık büfe sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası. Burada Karadeniz'in en kaliteli çaylarının üretildiği fabrikada çay üretimini yakından görüyor, bilgilendiriliyor ve çay alışverişinde bulunabiliyoruz.
Çay fabrikası ziyaretimizin ardından sahil kasabaları ile Giresun'u panoramik olarak görüyor ve Trabzon'a varıyoruz. Trabzon Atatürk Köşkü'nü gezdikten sonra şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Zamanımız sırasında buradaki restoranlarda dileyen misafirlerimiz karadeniz balıklarından oluşan menüleri uygun fiyatla tadabilirler. Serbest zamanımızın ardından Maçka'dan geçerek Sümela Manastırı'na varıyoruz. Manastır gezimizin ardından gezimizin kalbi olan Uzungöl'de günümüzü noktalıyoruz.
Uzungöl'ün oteller bölgesinde göle en yakında konumlanmış ve bölgenin en köklü otellerinden biri olan otelimizde Uzungöl'ün; göl kenarında eğlence tesislerinde Karadeniz eğlencelerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

4. GÜN
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından bizleri bekleyen özel minibüslerimizle orman örtüsünü geride bırakıp 2500 metre yükseklikte Alpin çayırlarda horon hocası eşliğinde dağ turumuza başlıyoruz. Bu turumuz sırasında, bin bir çeşit yabani meyve ve çiçek toplayabilir, horon öğrenebilir, yürüyüş yapabilir ve yeşillikler içinde doğanın keyfine varabilirsiniz.. Turumuzun sonuna gelirken vadinin içerisinden Uzungöl şehir merkezine varıyor ve göl kenarında vakit geçirmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Zamanımız sırasında geçmişten günümüze Uzungöl'ün yaşamını içeren müzeyi de gezebilirsiniz. Günümüzün sonunda yeniden bölgedeki otelimize geçiyor ve canlı müzik eşliğinde öğrendiğimiz horonun keyfini çıkarıyoruz.

5. GÜN
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Uzungöl'den ayrılıyor ve daha doğuya doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Rize'yi gördükten ve Rize tekstil ürünlerinin satıldığı atölyeyi gezdikten sonra Fırtına Vadisi'nin içinde Çamlıhemşin'den geçiyor ve Ayder Yaylası'na varıyoruz.
Ayder Yaylası gezimizin ardından Fırtına Vadisi'nde yöresel yemeklerin bulunduğu restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz.
Yemeğimizin ardından Borçka'ya geçiyor. Borçka'da bizi bekleyen özel minibüslerimiz ile son yıllarda ön plana çıkmış doğa harikası Karagöl'e varıyoruz. Burada manzara ve doğanın tadını çıkardıktan sonra Hopa'daki otelimize geçiyor ve açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

6. GÜN
Açık büfe sabah kahvaltısının ardından Çoruh Vadisi içinde muhteşem baraj ve baraj göllerini seyrederek Borçka'yı görüyor ve Çoruh Vadisi üzerinde Zipline yapma imkanına sahip olduktan sonra Artvin'i gördüp Tortum Şelalesi'ne varıyoruz. Sonrasında Tortum Gölü'nü görüyor ve Erzurum'a ulaşıyoruz, ilk durağımız meşhur Cağ Kebapçısı Kemal Koç'un restoranı... Öğle yemeğimizin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese ile birbirinden güzel takıların bulunduğu tarihi Taşhan'ı geziyor ve turumuzun son gecesi için Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Polat Renaissance Hotel'e yerleşiyoruz. Kapalı havuz, spa merkezi, hamam ve saunada turumuzun yorgunluğunu atıyor ve açık büfe akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

7. GÜN
Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Erzincan üzerinden geçerek Sivas'a varıyoruz.
Sivas gezimiz sırasında Sivas Kongre Binası ve Madımak Oteli'ni görüyor. Buruciye, Şifaiye Medreseleri ve Çifte Minareli Medrese gibi Selçuklu eserlerini ziyaret ediyoruz. Serbest zamanımızın ardından Sivas gezimizi noktalıyor ve Kayseri üzerinden bölgemize varıyoruz. Birbirinden güzel fotoğraf ve anılarla sizlere bir başka gezimizde görüşmek üzere veda ediyoruz.

 

GEZİ TARİHLERİ HER PAZARTESİ ÇIKIŞLI

27 Temmuz 2020 // 3 Ağustos 2020 // 10 Ağustos 2020 // 17 Ağustos 2020 //
24 Ağustos 2020 // 31 Ağustos 2020

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL SERVİSLER:
> Elektrik prizi, koltuk arkası TV gibi imkanlara sahip lüks otobüsler ile ulaşım
> Otellerde 5 Gece yp. Konaklama
> Tur boyunca kullanacağınız maske ve dezenfekten setleri
> Otellerde 5 sabah kahvaltısı 5 akşam yemeği
> Programda belirtilen çevre turları
> Alanında uzman profesyonel rehberlik hizmeti
> Kişiye özel seyahat sağlık sigortası
> Ayder ve Sümela Milli Park ücretleri

OTELLER:

Fatsa Yalçın Hotel: 5 yıldızlı otelimizde kapalı havuz, hamam, sauna gibi imkanlardan ücretsiz faydalanarak ilk günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Uzungöl Sezgin Hotel: Uzungöl'ün oteller bölgesinde göle en yakın konumlanmış otelimiz bölgenin en büyük otellerinden biridir.

Hopa Peronti Hotel: 2018 yılında yeniden restore edilen 4 yıldızlı otelimiz bölgesindeki en lüks oteldir.

Polat Renaissance Hotel: 5 yıldızlı lüks otelimizde kapalı havuz, hamam, sauna gibi imkanlardan ücretsiz faydalanarak turun yorgunluğunu atabilirsiniz.

 

GEZİ ÜCRETLERİ                              NAKİT             KK 6 TAKSİT

2-3 kişilik Odada kişi başı:                  1495  TL          1625 TL

7-12 Yaş ilave yatak:                           1195 TL           1295 TL

2-6 Yaş ilave yatak:                              995   TL          1095 TL

Tek kişilik oda farkı:                               400  TL            435 TL

 

NOTLAR:
Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler ile müze & ören yeri giriş ücretleri gezi ücretine dâhil değildir.

 Kesin rezervasyonlar kişi başı 500 TL ön ödeme ile gerçekleştirilir.

 Uzungöl'de ve Karagöl'de özel minibüslerle göl ve dağ turu ekstradır.

 Kayıtlarda; İsim, Telefon ve T.C. Kimlik numaranız gerekmektedir.

 Kayıt yaptıranlar acentemiz genel koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

 içerik aynı olmak kaydıyla gezi programında değişiklikler olabilir.

 Gezi organizasyonu tamamen firmamız tarafından yapılmaktadır.

 Çocuk indirimleri iki yetişkin yanındaki konaklamalarda geçerlidir.