DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

Uçakla Gidiş Tren ile Dönüş
Tur Tarihi: 27.02.2020 | Fiyat: 2000 TL

UÇAKLA GİDİŞ & TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ

 
VAN – AKDAMAR ADASI  – MURADİYE ŞELALESİ – IĞDIR – İSHAKPAŞA SARAYI   
DOĞU BEYAZIT – KARS - ÇILDIR GÖLÜ – ANİ HAREBELERİ – SARIKAMIŞ
 
27 ŞUBAT - 02 MART 2020
3 Gece Otel & 1 Gece Doğu Ekspresi’nin yataklı vagon
 
1.GÜN/ 27 ŞUBAT PERŞEMBE
06:45 Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı önünden hareket.
09:45 Pegasus Havayollarının PC 3640 sefer sayılı uçuşu ile Van uçuş
11:05 Van varış. Alanda bizi bekleyen aracımızla buluştuktan sonra Van'a hareket ediyoruz. Van’da yöresel öğlen yemeğimizi alıyoruz ardından Akdamar Adası'na keyifli bir tekne yolcuğu yapıyoruz. Ahtamar Kilisesi'nin dış kabartmalarını inceliyor, içini geziyor ve fotoğraf molamızı verdikten sonra tekrar Tekne ile geri dönüyoruz. Ardından Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van Kedisi Evi ziyaretimizi ve gümüş atölyesi ziyareti. Van Kalesi anlatımı ve ardından otelimize giriş yaparak dinlenmeye çekiliyoruz, isteyen misafirlerimiz otelin ısıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu-Hamam-Saunasından faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN/ 28 ŞUBAT CUMA
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından otelden ayrılış. Doğu Beyazıt’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Muradiye Şelalesi’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında geçen Çaldıran Savaşı'nın yapıldığı ovayı geçip Tendürek Volkanik Dağı'nın sönmüş lavlarını 2644 rakımla fotoğraflayıp Ağrı Dağı (Ararat) manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hakim olan İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Sonrası Kaçakçılar Çarşısı'nda alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Iğdır’a geçerek soykırım müzesini ziyaret ediyor ve Kars'a hareket ediyoruz. Kars’ta bulunan otelimize ulaşarak dinlenmeye çekiliyoruz. Otel dışı alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve dinlenme.
 
3.GÜN/ 29 ŞUBAT CUMARTESİ
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede Tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim el verdiği takdirde gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı ve alımı için mola veriyoruz sonrası otelimize dönüş. Otel dışı alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve dinlenme.
 
4.GÜN/ 01 MART PAZAR
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından otelden ayrılış. Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya Müzesi’nin gezilmesi ardından Sarıkamış’a hareket. Allahu Ekber dağları eteklerinde şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitlik ziyareti ardından Sarıçam Ormanları ile kaplı muhteşem Sarıkamış Kayak merkezine gidiş orada serbest zaman veriyoruz. Serbest alınacak öğle yemeği ardından Katarina Av Köşkü gezilecektir. Daha sonra Kars’a dönüş. Kars merkeze dönüş ve yörenin meşhur Kars peyniri alışveriş imkanı, serbest zaman ve  akşam yemekli Kafkas Halk Oyunları gösterisine (ekstra) gidiyoruz, ardından Kars tren garına hareket. ‘’Turistik Doğu Ekspresi’nin‘’ yataklı kompartmanlara yerleşiyoruz 23:55’deyaklaşık 22 saat sürecek masalsı yolculuğumuz Kayseri’ye kadar başlıyor. Sarıkamış, Erzurum, Erzincan güzergahı ile devam edecektir, Geceleme trende.
 
5.GÜN/ 02 MART PAZARTESİ  
11:25 Divriği’ye varış. Tren burada 2 saat 35 dk mola verecek; tren tarafından düzenlenecek Unesco’nun Dünya mirasına kabul ettiği Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası turuna katılabilirsiniz. Tren Divriği’nden 14.01 Sivas hareket. 16:10  Bostankaya istasyonun varış. Tren burada 3 saat 10 dk mola verecek; tren tarafından düzenlenecek Sivas şehir turuna katılabilirsiniz, turumuz esnasında Şifahiye Medresesi, çifte minareli medrese, Buruciye medresesi, Sivas Ulu Cami gezileri ardından, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi binası gezileri ardından Bostankaya tren istasyonuna dönüş ve 19.19’da hareket. Akşam saatlerinde 22.07 Kayseri’ye varış ve bizi bekleyen aracımız ile Mersin hareket ediyoruz. 02:30 sularında Mersin varış ve katılımcı misafirlerimizi Mezitli bölgesine kadar bırakış sağlanacaktır.   . 
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
> Adana – Van Pegasus Havayolları uçak bileti
> Mersin - Adana Havalimanına transfer
> Van 5* Elite World Hotel’de 1 gece konaklama // www.eliteworldhotels.com.tr
> Kars merkezinde Kafkasya Hotel’de 2 gece konaklama // www.hotelkafkasya.com
> Otellerde 3 sabah kahvaltısı 
> Van Elit World Hotelde 1 akşam yemeği  
> Kars’ta otel dışı özgün müzik eşliğinde 2 akşam yemeği 
> Son gece alınacak Kars’ta akşam yemeği
> Kars - Kayseri Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon bileti
> Kayseri Garından Mersin transfer
> Çevre gezisi
> Rehberlik hizmeti
> Seyahat sağlık sigortası
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
> Tren seyahatinde alınan öğle ve akşam yemekleri
> Akdamar Kilisesine gidiş ve geliş tekne ücreti
> Kişisel harcamalar, Alışverişler
> Ören yeri ve Müze girişleri
> Tüm Öğlen yemekleri
> Kars’ta Kaz menüsü ve Kafkas gösterisi
 
GEZİ ÜCRETİ
KİŞİ BAŞI FİYAT:  2000 TL 
 
Gerekli Malzemeler:
> Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz.
> Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak ( Tren yolculuğu için) güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı
 
Notlar:
> Gidiş Pegaus Havayolları ile Adana / Van uçuşu
> Dönüş seyahatimizde Tren konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonlardaki kompartmanlar (2 kişiliktir)
> Seyahat  esnasında yerleşim yerlerinden geçerken yanınızda atıştırmalıklar bulundurabilirsiniz. 
> Kars - Kayseri tren yolculuğu tahmini:22 saat 12 dk sürmektedir. Olabilecek gecikmelerden Acentamız sorumlu tutulamaz.
> Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
> 0-6 yaş çocuk kabul edilmemektedir. Özel bir tur olup, sadece 18 kişi ile sınırlandırılmıştır